5. Íránská geometrická olympiáda

Íránská geometrická olympiáda (IGO) je soutěž pro žáky základních a středních škol z celého světa, které se účastní soutěžící z více než čtyřiceti zemí. Už počvrté se IGO koná i v České republice. Během čtyř a půl hodiny žáci řeší pět pěkných geometrických úloh, přičemž za každou z nich lze získat osm bodů. Obtížnost úloh je odstupňovaná podle čtyř věkových kategorií:

  • Mladší: 7. a 8. třída ZŠ a odpovídající třídy gymnázií
  • Střední: 9. třída ZŠ, kvarta a 1. ročník SŠ
  • Starší: 2. a 3. ročník SŠ
  • Otevřená: bez omezení věku
Srdečně tedy zveme všechny se zájmem o geometrii. Pro bližší představu o soutěži se můžete podívat na mezinárodní stránky soutěže, kde mimo jiné naleznete zadání a řešení minulých ročníků.

Pražské kolo

Soutěž se uskuteční v pátek 13.9. v budově MFF UK na Karlově (mapa). Narozdíl od minulých let budeme v posluchárně M3, která se nachází přímo proti schodům ve druhém patře (číslujeme od 0). Soutěžit začneme přesně v 9:00, proto je vhodné přijít o něco dříve, abyste pozdním příchodem nerušili ostatní soutěžící.

Pokud plánujete dorazit, vyplňte prosím registrační formulář, abychom s vámi počítali a připravili dostatečný počet zadání každé kategorie. V případě jakékoli nejasnosti se prosím obraťte na e-mail . @ . gmail com jakub lowit.

Opavské kolo

Stejně jako loni se i letos bude IGO pořádat i v Opavě. Soutěž proběhne v posluchárně R1 v budově MU SU, Na Rybníčku 1 (mapa). Začneme v 9:00, přijďte tedy raději o něco dříve.

Plánujete-li dorazit, vyplňte nám prosím registrační formulář. V případě nejasností pište paní Kopfové na mail . . @ . math slu cz jana kopfova.

Soustředění MO

Pokud se v době soutěže nacházíte na soustředění MO v Jánských Lázních, nezoufejte -- možnost soutěžit budete mít také, předem nic vyplňovat nemusíte.

FAQ

V jakém jazyce se bude konat soutěž?
Celá soutěž (zadání i řešení) bude probíhat v češtině. Můžete být tedy klidní, íránsky se kvůli geometrii učit nemusíte :)

Proč jsou stránky IGO na stránkách Matematického korespondenčního semináře?
Organizátoři MKS se podílí na přípravě českého kola IGO. Samozřejmě budeme rádi, pokud se pokusíte zapojit do korespondenčního semináře, určitě to ale není podmínkou.

Nenašel jsem tu odpověď na svůj dotaz. Kam se mohu obrátit?
Své dotazy prosím směřujte na e-mail . @ . gmail com jakub lowit.

Minulé ročníky v České republice

Ročník 2018

IGO se nám opět pěkně rozšířilo do celých 56ti zemí po celém světě.

Výsledky 2018

Ročník 2017

V roce 2017 se zúčastnilo 43 českých soutěžících, celosvětově se zapojilo více než čtyřicet zemí.

Výsledky 2017

Ročník 2016

V roce 2016 se soutěže IGO v ČR zúčastnilo celkem 48 soutěžících v Praze a Opavě. IGO se rozšířilo i po světě – tento ročník proběhl v 31 zemích a zúčastnilo se ho celkem 2500 účastníků.

Výsledky 2016

Zadání 2016 (česky)

Kontakt

email info (zavináč) prase.cz
pošta Korespondenční seminář
KAM MFF UK
Malostranské náměstí 25
118 00   Praha 1

Organizátoři

mff

Matematický korespondenční seminář je organizovaný studenty Matematicko-fyzikální fakulty UK pod záštitou Informatického ústavu UK a Oddělení pro vnější vztahy a propagaci UK.

Partneři

pix