Knihovna

Nová knihovna je zatím v beta verzi. To znamená, že ne všechny příspěvky mají přirazené tagy a obtížnosti, proto se ve výsledcích vyhledávání nemusejí objevit. Textové vyhledávání by nicméně mělo fungovat bez problémů. Pokud by ses chtěl(a) vrátit ke staré knihovně, najdeš ji zde.

Vyhledávání

Pokročilé vyhledávání

O knihovně

Milý Příteli,

do rukou – nebo spíš pod myš – se Ti právě dostává naše matematická knihovna. Dříve než se ponoříš do jejích nezměrné hloubky a šíře bychom Ti rádi poradili, jak se v ní neztratit.

PraSečí knihovna má dva esenciální úkoly. Na jednu stranu se v ní – v dokonalém světě – nachází všechny matematické texty vzniklé v historii semináře. To zahrnuje přednášky ze všech soustředění, všechny seriály, a mnohé další matematické texty. V principu tu tak můžeš vyhrabat cokoli, co kdy PraSátko vyprodukovalo.

Druhým – a vlastně tím hlavním – úkolem knihovny je dát Ti přehlený přístup k těm příspěvkům, které jsou podle nás nejlepší a jejichž témata se neopakují; to jest k těm, ze kterých se můžeš nejlépe něčemu novému přiučit. Tyto příspěvky ve vyhledávání odpovídají políčku “pro mlsné rypáčky” (Hledat pouze v doporučených příspěvcích), které je automaticky zaškrtnuté.

Vyhledávat můžeš především pomocí tagů. Po zaškrtnutí některých z nich se Ti zobrazí příspěvky, které leží v jejich průniku. Tyto přednášky jsou – podle našeho subjektivního měřítka – řazené od nejkvalitnějších. Zároveň si můžeš zvolit obtížnost hledaných přednášek. Tento druh vyhledávání zdá se nám býti nejlepším, a s jistou dávkou štestí se tak dostaneš k té matematice, kterou hledáš.

Pokud jsou pro Tebe tagy málo, můžeš zkusit vyhledávat pomocí klíčových slov. Můžeš tak vyhledávat mnohem specifičtěji, s trochou smůly ale nemusíš najít vůbec nic.

Konečně – hledáš-li něco konkrétního – máš možnost vyhledávat podle druhu příspěvku a roku jeho vytvoření. V takovém případě doporučujeme odškrtnout kolonku Hledat pouze v doporučených příspěvcích, jinak se pro Tebe může být hledaný příspěvek neviditelný.

Pokud v knihovně nějaký prasečí text postrádáš, neváhej nám napsat. Pokud to bude jen trochu možné, s radostí ho doplníme. Nyní už nezbývá než Ti popřát příjemné čtení.

Kontakt

email info (zavináč) prase.cz
pošta Matematický korespondenční seminář
KAM MFF UK
Malostranské náměstí 25
118 00   Praha 1

Organizátoři

mff

Matematický korespondenční seminář je organizovaný studenty Matematicko-fyzikální fakulty UK pod záštitou Informatického ústavu UK a Oddělení propagace a mediální komunikace MFF UK.

Partneři

pix
Realizace projektu byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy