Kde je chyba?

Pokusíme se tu přijít na příčiny těch nejčastějších problémů a pomůžeme je vyřešit. Takže jsi napsal svůj zkušební dokument a stiskl klávesu F1. Co se tedy stalo poté?

Vůbec nic

Pokud se nic nestalo, pravděpodobně jsi nenastavil onu kouzelnou zkratku na klávesu F1. Snadno to vyřešíš jejím nastavením v Options -> Configure Texmaker kliknutím vlevo na ikonu Quick Build vybráním třetího řádku PdfLaTex + View PDF vpravo.

Vyběhla krátká hláška

Can't detect the file name nebo Could not start the command

pravděpodobně jsi soubor zapomněl uložit.

Nevytvořil se žádný pdf soubor

Zkontroluj nastavení Quick Build, zda je vybrána správná možnost. Mohlo se stát, že jsi přeložil soubor do jiného formátu.

Pdfko není čitelné

Pokud máš správně napsaný zdrojový soubor se všemi balíčky, patrně nastal problém už při instalaci češtiny. Pečlivě proto zkontroluj všechny kroky nebo je proveď znovu.

Píše mi to spousty errorových hlášek

Raději se nesnaž tyto hlášky studovat, často se z nich o chybě stejně nic nedozvíš. Spíše si projdi znovu krok za krokem celou instalaci, zdali jsi neudělal někde chybu nebo překlep. V neposledním případě zkus celou instalaci znovu od začátku. Pokud ani to nepomůže, neboj se napsat o pomoc na mail mks (*at*) mff.cuni.cz, rádi Ti pomůžeme.

Kontakt

email info (zavináč) prase.cz
pošta Matematický korespondenční seminář
KAM MFF UK
Malostranské náměstí 25
118 00   Praha 1

Organizátoři

mff

Matematický korespondenční seminář je organizovaný studenty Matematicko-fyzikální fakulty UK pod záštitou Informatického ústavu UK a Oddělení propagace a mediální komunikace MFF UK.

Partneři

pix
Realizace projektu byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy