7. Íránská geometrická olympiáda

Íránská geometrická olympiáda (IGO) je soutěž pro žáky základních a středních škol z celého světa, které se účastní soutěžící z více než čtyřiceti zemí. Už popáté se IGO koná i v České republice. Během čtyř a půl hodiny žáci řeší pět pěkných geometrických úloh, přičemž za každou z nich lze získat osm bodů. Obtížnost úloh je odstupňovaná podle čtyř věkových kategorií:

  • Mladší: 7. a 8. třída ZŠ a odpovídající třídy gymnázií
  • Střední: 9. třída ZŠ, kvarta a 1. ročník SŠ
  • Starší: 2. a 3. ročník SŠ
  • Otevřená: bez omezení věku
Srdečně tedy zveme všechny se zájmem o geometrii. Pro bližší představu o soutěži se můžete podívat na mezinárodní stránky soutěže, kde mimo jiné naleznete zadání a řešení minulých ročníků.

IGO 2020 v česku

Letošní IGO proběhne 30.10.2020 letos speciálně Online. K přihlášení používejte stále stejný odkaz, jen je jedno jaké vyplníte místo :-). Samotná soutěž bude probíhat od 9:00 do 13:30. Po jejím skončení máte ještě 10 minut na naskenování a odeslání svých řešení. Pokud ti to přijde jako málo času k detailnímu naskenování, tak pošli alespoň méně kvalitní fotku do tohoto limitu a detailnější sken pak co nejdříve co to bude možné. Úlohy vám budou rozeslány v čas začátku na mail, který jste uvedli v přihlášce. Svá řešení odesílejte na mail . @ gmail com redek39. Výsledky se objeví někdy po soutěži zde.

Povolené pomůcky jsou psací a rýsovací potřeby. Žádná literatura, výpočetní technologie, ani jiné podobné prostředky povoleny nejsou. Stejně tak je zakázána komunikace s jinými lidmi během soutěže, soutěž je individuální.

Úlohy jsou tajné až do doby, než se objeví na oficiálních stránkách IGO. Takže vás prosíme, abyste je nijak nešířili.

Přihláška: registrační formulář

FAQ

V jakém jazyce se bude konat soutěž?
Celá soutěž (zadání i řešení) bude probíhat v češtině. Můžete být tedy klidní, íránsky se kvůli geometrii učit nemusíte :-)

Proč jsou stránky IGO na stránkách Matematického korespondenčního semináře?
Organizátoři MKS se podílí na přípravě českého kola IGO. Samozřejmě budeme rádi, pokud se pokusíte zapojit do korespondenčního semináře, určitě to ale není podmínkou.

Nenašel jsem tu odpověď na svůj dotaz. Kam se mohu obrátit?
Své dotazy prosím směřujte na e-mail . @ gmail com redek39.

Minulé ročníky v České republice

Ročník 2020

Tento rok se soutěž konala online, zúčastnilo se 23 českých účastníků.

Výsledky 2020

Ročník 2019

Tohoto ročníku IGO se zúčastnilo 79 českých účastníků a probíhalo v 55 zemích po celém světě.

Výsledky 2019

Ročník 2018

IGO se nám opět pěkně rozšířilo do celých 56ti zemí po celém světě.

Výsledky 2018

Ročník 2017

V roce 2017 se zúčastnilo 43 českých soutěžících, celosvětově se zapojilo více než čtyřicet zemí.

Výsledky 2017

Ročník 2016

V roce 2016 se soutěže IGO v ČR zúčastnilo celkem 48 soutěžících v Praze a Opavě. IGO se rozšířilo i po světě – tento ročník proběhl v 31 zemích a zúčastnilo se ho celkem 2500 účastníků.

Výsledky 2016

Zadání 2016 (česky)

Kontakt

email info (zavináč) prase.cz
pošta Korespondenční seminář
KAM MFF UK
Malostranské náměstí 25
118 00   Praha 1

Organizátoři

mff

Matematický korespondenční seminář je organizovaný studenty Matematicko-fyzikální fakulty UK pod záštitou Informatického ústavu UK a Oddělení pro vnější vztahy a propagaci UK.

Partneři

pix