Posílání řešení elektronicky

K elektronickému posílání řešení slouží odkaz Submitovátko. Pokud tímto způsobem odesíláš řešení poprvé, musíš nejdříve vyplnit webovou přihlášku do semináře. Vyřízení přihlášky může chvíli trvat, takže pokud o posílání elektronicky uvažuješ, je dobré vyplnit přihlášku s dostatečným předstihem. Po vyplnění Ti přijde mail s heslem, pomocí kterého se budeš moci přihlásit.

Vyplnit přihlášku.

Elektronická řešení lze poslat až do půlnoci dne odeslání, nemusíš však mít strach poslat ho dříve. Kdybys snad objevil chybu, můžeš nám poslat opravenou verzi.

Pro elektronická řešení platí podobná pravidla jako pro papírová. Každá úloha by měla být v samostatném souboru, na jehož začátku bude hlavička s vaším jménem a označením úlohy. Odesílané úlohy musí být ve formátu pdf.

Pokud nevíš, jak pdf vytvářet, přečti si následující návod na tvorbu PDF.

Všechna řešení by měla být dobře čitelná. To například znamená, že opravovatel by se neměl ztrácet v nepřehledně zapsaných vzorcích nebo že pokud úloha vyžaduje náčrtek, neměl by chybět. Nevhodná jsou také nekvalitně naskenovaná řešení napsaná rukou.

Výborným nástrojem pro psaní matematických textů je sázecí systém TeX. Vřele doporučujeme naučit se s ním pracovat.

Kontakt

email info (zavináč) prase.cz
pošta Korespondenční seminář
KAM MFF UK
Malostranské náměstí 25
118 00   Praha 1

Organizátoři

mff

Matematický korespondenční seminář je organizovaný studenty Matematicko-fyzikální fakulty UK pod záštitou Informatického ústavu UK a Oddělení propagace a mediální komunikace MFF UK.

Partneři

pix
Realizace projektu byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy